KONEC POCENÍ.cz

Nadměrné pocení podpaží

Ti z nás, kteří trpí nadměrným pocením podpaží se dají poznat ve společnosti velmi snadno. Dámy volí především tmavou barvu oblečení, na které nejsou stopy pocení tolik znát a pánové si sako nesundávají, ani při teplotách přesahujících 30°C. A to vždy z toho samého důvodu. Propocené "koláče" v podpaží nepůsobí příliš dobrým ani estetickým dojmem na nikoho ve vašem okolí. Existují sice deodoranty, které dokážou zamaskovat případný zápach nebo běžně dostupné antiperspiranty, ale tyto přípravky účinkují, tak jak se tvrdí v reklamách (12 a více hodin), pouze v ideálních laboratorních podmínkách. Navíc s hyperhidrózou podpaží si poradit nedokážou.

Co tedy zbývá, pokud nechcete váš osud svěřit do rukou různých čajů, mastí a přípravků, které mnoho slibují, ale málokdy prokáží nějaké znatelné výsledky? Řešením je aplikace iontoforézy i na oblast podpaží. To se narozdíl od aplikace na oblast dlaní a chodidel provádí odlišným způsobem. Jak, to se dozvíte v následujícím článku.

Jak iontoforéza Electro Antiperspirant® odstraňuje nadměrné pocení podpaží

Jak iontoforéza Electro Antiperspirant® odstraňuje nadměrné pocení podpaží Jak již bylo řečeno, je aplikace iontoforézy na oblast podpaží prováděna odlišným způsobem, než je tomu u aplikace na dlaně nebo chodidla. To proto, že pro úspěšnou léčebnou proceduru musíme na postiženou oblast působit jak iontoforézou, tak molekulami vody. Jak toho ale docílit, když podpaží nemohu ponořit do nádoby s vodou tak jako dlaň nebo chodidlo? Jednoduše použiju přiložené houbičky, namočím je do vody a dle postupu uvedeného v návodu je stisknu v podpaží. Tím zajistím efektivní působení iontoforézy i v případě podpaží. Pro snazší pochopení procesu léčby a technologie doporučujeme nejprve pročíst článek Co je iontoforéza. Vzhledem k tomu, že je pokožka v podpaží velmi citlivá, je nutné dodržet nižší hodnoty času i intenzity procedury, tak jak je uvedeno v návodu. Na oblast podpaží stačí působit iontoforézou pouhých 7 minut. Po dokončení procedury a vypnutí přístroje zvolíte opačnou polaritu a opakujete proceduru stejným způsobem po stejnou dobu. Celkem 14 minut a máte klid.

Zpočátku musíte iontoforézu Electro Antiperspirant tímto způsobem aplikovat během jednoho měsíce celkem asi 10krát, dle přiloženého návodu. Během tohoto “startovacího” období dojde k úplnému zastavení nadměrného pocení. Až k tomu dojde, léčbu jednoduše přerušíte a navážete až v případě, že bude mít pocení tendeci se vrátit, k tomu však dochází velmi pozvolna. V takovém případě již aplikujete léčebnou proceduru pouze jednou, maximálně dvakrát a na dlouhou dobu opět budete mít klid. Běžně se doba, kdy je iontoforézu potřeba znovu jednorázově aplikovat pohybuje v rozmezí 14-40 dní, toto období se nazývá “udržovací fáze”. To znamená, že zbavit se nadměrného pocení podpaží, po skončení startovací fáze, znamená aplikovat iontoforézu po dobu přibližně 14 minut jednou za 14-40 dní.

Potvrzení o účinnosti

Kliknutím zvětšíte obrázek.

Čtěte také