KONEC POCENÍ.cz

Nadměrné pocení zad,
hrudníku a břicha

Nadměrné pocení zad, břicha, hrudníku a případně dalších částí těla patří k méně rozšířeným druhům nemoci zvané hyperhidróza. I přesto však dokážou jedince trpícího nadměrným pocením v těchto partiích obtěžovat a ztěžovat mu společenské uplatnění. Problém nastává zejména v zimním období, při sportu a ve vypjatých situacích. V zimě bývají složité přechody ze zimy do vnitřního, vytopeného prostředí, kdy doslova cítíte návaly tepla a nadměrné pocení na sebe nenechá dlouho čekat. Při sportu doslova promáčíte oblečení a společensky vypjaté situace, ve kterých nedokážete kvůli neustálému pocení udržet klid nejsou ničím výjimečným. Do nedávné doby bylo těžké pocení v těchto partiích jakkoli omezit nebo se ho zbavit. Člověk se musel za den několikrát převlékat a neustálé sprchování bylo nutnou součástí dne.

Naštěstí je iontoforéza v dnešní době již schopna eliminovat nadměrné pocení v mnoha oblastech a nadměrné pocení zad, hrudníku nebo břicha k nim také patří. Narozdíl od nadměrného pocení rukou nebo nohou se terapie v těchto oblastech provádí mírně odlišným způsobem. Jak eliminovat nadměrné pocení zad, hrudníku, břicha, ale i dalších částí těla se dozníte v následujícím textu.

Jak iontoforéza Electro Antiperspirant® odstraňuje nadměrné pocení zad, hrudníku a břicha

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení zad, hrudníku a břicha Jak již bylo řečeno, je aplikace iontoforézy na oblast zad, hrudníku a břicha prováděna odlišným způsobem, než jak jsme zvyklí u aplikace iontoforézy na ruce nebo nohy. To proto, že pro úspěšnou léčebnou proceduru musíme na postiženou oblast působit jak iontoforézou, tak molekulami vody. Jak toho ale docílit, když záda, hrudník, ani břicho nemohu rozdělit na dvě části a každou zvlášť ponořit do lázně s vodou, tak jako je tomu u terapie dlaní nebo chodidel? Pro tento případ slouží speciální aplikátor, který si připnete na tu část těla, která je postižena potem a tím zajistíte správné působení iontoforézy i v těchto partiích. Pro snazší pochopení procesu léčby a technologie doporučujeme nejprve pročíst článek Co je iontoforéza. Vzhledem k citlivější pokožce v těchto partiích, je nutné dodržet nižší hodnoty času i intenzity procedury, tak jak je uvedeno v návodu. Na oblast zad, hrudníku a břicha stačí působit iontoforézou pouhých 7 minut. Po dokončení procedury a vypnutí přístroje zvolíte opačnou polaritu a opakujete proceduru stejným způsobem po stejnou dobu. Celkem 14 minut a máte klid.

Zpočátku musíte iontoforézu Electro Antiperspirant tímto způsobem aplikovat během jednoho měsíce celkem asi 10krát, dle přiloženého návodu. Během tohoto “startovacího” období dojde k úplnému zastavení nadměrného pocení. Až k tomu dojde, léčbu jednoduše přerušíte a navážete až v případě, že bude mít pocení tendenci se vrátit, k tomu však dochází velmi pozvolna. V takovém případě již aplikujete léčebnou proceduru pouze jednou, maximálně dvakrát a na dlouhou dobu opět budete mít klid. Běžně se doba, kdy je iontoforézu potřeba znovu jednorázově aplikovat pohybuje v rozmezí 14-40 dní, toto období se nazývá “udržovací fáze”. To znamená, že zbavit se nadměrného pocení zad, hrudníku nebo břicha, po skončení startovací fáze, znamená aplikovat iontoforézu po dobu přibližně 14 minut jednou za 14-40 dní.