KONEC POCENÍ.cz

Nadměrné pocení nohou

Nadměrné pocení nohou je nepříjemným a podceňovaným typem onemocnění touto formou hyperhidrózy. Neustále vlhká a propocená chodidla vedou k řadě nepříjemných situací. Jmenovat můžeme například propocené ponožky a v nemalém procentu případů i boty. Působení potu v tomto uzavřeném prostoru otevírá cestu k šíření mnoha druhů bakterií, a co je horší rozkladem tohoto druhu bakterií vzniká zápach, který asi nejlépe definovala Helena Růžičková ve známém filmu Slunce, seno, jahody slovy: "Ježiš táto, ty jsi se zul, to je smrad že by jeden pad!"

A není to jen zápach, který provází jedince postižené nadměrným pocením nohou. Působením bakterií v neustále vlhké pokožce vznikají podráždění a různé druhy kožních mykóz, na jejichž léčení jsou na celém světě vydávány nemalé prostředky z kapes pacientů. Navíc tyto prostředky řeší pouze příčinu a nikoli následek vzniku kožní plísně (mykózy) a tou je neustále vlhká a podrážděná pokožka. Společně s českou firmou Hightech Production přinášíme na trh jako první snadné a elegantní řešení nadměrného pocení nohou. Více se dozvíte v následujícím článku.

Jak iontoforéza Electro Antiperspirant® odstraňuje nadměrné pocení nohou

Jak iontoforéza Electro Antiperspirant® odstraňuje nadměrné pocení nohou Odstranění nadměrného pocení nohou pomocí iontoforézy? Snazší to nikdy nebylo! Pro lepší pochopení procesu léčby a technologie doporučujeme nejprve pročíst článek Co je iontoforéza. Přístroje na iontoforézu jsou navrženy takovým způsobem, aby bylo možné aplikovat léčebnou proceduru na oblast chodidel tak, že chodidla ponoříte do nádob s vodou a za pomoci přístroje na ně působíte iontoforézou po dobu 15 minut. Po dokončení procedury a vypnutí přístroje zvolíte opačnou polaritu a opakujete proceduru stejným způsobem po stejnou dobu. Celkem 30 minut a máte klid. Protože se chodidla ve většině případů potí až ke kotníkům, je dobré při aplikaci iontoforézy používat větší nádoby než je tomu v případě aplikace iontoforézy na oblast dlaní. Ty se dají buď zakoupit společně s přístrojem nebo se dají použít i jiné vhodné nádoby. Minimální velikost nádob by měla být 32(délka)x20(výška)x16(šířka) centimetrů.

Zpočátku musíte iontoforézu Electro Antiperspirant tímto způsobem aplikovat během jednoho měsíce celkem asi 10krát, dle přiloženého návodu. Během tohoto “startovacího” období dojde k úplnému zastavení nadměrného pocení. Až k tomu dojde, léčbu jednoduše přerušíte a navážete až v případě, že bude mít pocení tendeci se vrátit, k tomu však dochází velmi pozvolna. V takovém případě již aplikujete léčebnou proceduru pouze jednou, maximálně dvakrát a na dlouhou dobu opět budete mít klid. Běžně se doba, kdy je iontoforézu potřeba znovu jednorázově aplikovat pohybuje v rozmezí 14-40 dní, toto období se nazývá “udržovací fáze”. To znamená, že zbavit se nadměrného pocení nohou, po skončení startovací fáze, znamená aplikovat iontoforézu po dobu přibližně 30 minut jednou za 14-40 dní.

Potvrzení o účinnosti

Kliknutím zvětšíte obrázek.

Čtěte také