KONEC POCENÍ.cz

Nadměrné pocení hlavy

Pokud se budeme bavit o formě hyperhidrózy, která dokáže nejvíce snižovat společenské uplatnění postiženého jedince, je to jednoznačně nadměrné pocení hlavy. Ač je tato forma hyperhidrózy poměrně vzácná, dokáže ze všech možných míst, kde se může nadměrné pocení vyskytnout být nejvýraznější. Nadměrné pocení na tak exponovaném místě jako je hlava se totiž nedá skrýt podobně jako nadměrné pocení rukou, nohou, potažmo nadměrné pocení podpaží. Člověk, u kterého se vyskytuje nadměrné pocení hlavy je tak vystaven nežádoucím pohledům okolí kdykoli se vypraví do společnosti, za prací nebo do školy a má tak výrazně ztížené sociální působení ve společnosti ostatních lidí. Spouštěčem pocení bývá jako v případě pocení rukou nervozita nebo stres už jen ze samotné myšlenky na pocení. Jak již bylo zmíněno, běžné antiperspiranty si s nadměrným pocením pomoci nedokáží. Navíc, kdo by si jimi chtěl potírat hlavu.

Co tedy dělat, pokud se nechcete smířit s tím, že vás bude nadměrné pocení hlavy obtěžovat do konce života. Řešením je aplikace iontoforézy i na oblast hlavy, lépe řečeno přední obličejové části. To se narozdíl od aplikace na oblast rukou nebo nohou provádí mírně odlišným způsobem. Jak, to se dozvíte v následujícím článku.

Jak iontoforéza Electro Antiperspirant® odstraňuje nadměrné pocení hlavy

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení hlavy Jak již bylo řečeno, je aplikace iontoforézy na oblast hlavy prováděna odlišným způsobem, než jak jsme zvyklí u aplikace na dlaně nebo chodidla. To proto, že pro úspěšnou léčebnou proceduru musíme na postiženou oblast působit jak iontoforézou, tak molekulami vody. Jak toho ale docílit, když hlavu nemohu rozdělit na dvě části a každou zvlášť ponořit do lázně s vodou, tak jako je tomu u terapie dlaní nebo chodidel? Pro tento případ slouží speciální aplikátor (obličejová maska), který si nasadíte na obličej a tím zajistíte efektivní působení iontoforézy i v případě, že je nadměrné pocení hlavy tím typem hyperhidrózy, která trápí právě vás. Pro snazší pochopení procesu léčby a technologie doporučujeme nejprve pročíst článek Co je iontoforéza. Vzhledem k tomu, že je pokožka hlavy velmi citlivá, je nutné dodržet nižší hodnoty času i intenzity procedury, tak jak je uvedeno v návodu. Na oblast obličeje stačí působit iontoforézou pouhých 5 minut. Po dokončení procedury a vypnutí přístroje zvolíte opačnou polaritu a opakujete proceduru stejným způsobem po stejnou dobu. Celkem 10 minut a máte klid.

Zpočátku musíte iontoforézu Electro Antiperspirant tímto způsobem aplikovat během jednoho měsíce celkem asi 10krát, dle přiloženého návodu. Během tohoto “startovacího” období dojde k úplnému zastavení nadměrného pocení. Až k tomu dojde, léčbu jednoduše přerušíte a navážete až v případě, že bude mít pocení tendeci se vrátit, k tomu však dochází velmi pozvolna. V takovém případě již aplikujete léčebnou proceduru pouze jednou, maximálně dvakrát a na dlouhou dobu opět budete mít klid. Běžně se doba, kdy je iontoforézu potřeba znovu jednorázově aplikovat pohybuje v rozmezí 14-40 dní, toto období se nazývá “udržovací fáze”. To znamená, že zbavit se nadměrného pocení hlavy, po skončení startovací fáze, znamená aplikovat iontoforézu po dobu přibližně 10 minut jednou za 14-40 dní.

Potvrzení o účinnosti

Kliknutím zvětšíte obrázek.

Čtěte také